blocks

Strona główna » Blog » Jesień nad morzem

Jesień nad morzem

Jesień nad morzem

Wyjazd nad morze kojarzy się  wszystkim z wakacjami i upałami. Jednak wtedy w każdym nadmorskim mieście i miasteczku jest głośno, tłoczno i gwarno. Na plażach pełno jest turystów, do tego często rozstawiają oni parawany na całej długości plaży. Nie ma więc możliwości, aby nacieszyć się pięknem Bałtyku i posłuchać szumu jego fal. Dlatego też wiele osób decyduje się na wizytę nad morzem… jesienią!

Po sezonie

Osoby niemieszkające na wybrzeżu są zazwyczaj w szoku, gdy odwiedzają swoje ukochane wakacyjne miejsca po sezonie. Z uliczek znikają plastikowe, głośne zabawki, a cisza wokół potęguje senną atmosferę. Dopiero w takich warunkach można naprawdę odpocząć i dobrze poznać okolicę, bez głośnej infrastruktury turystycznej. Idealną porą na wyjazd jest jesień. Dni są jeszcze długie i pozwalają na spędzanie większości czasu na świeżym powietrzu. Jeśli pogoda będzie łaskawa, możemy załapać się jeszcze na kilkunastostopniowe temperatury i nacieszyć przesiadywaniem na miękkim piasku. Po plaży kręci się już niewiele osób. To z kolei pozwala patrzeć na bezkres Bałtyku godzinami. Jedne, co może nas wyrwać z zadumy, to wiecznie głodne, upominające się o kawałek bułki mewy. Plaże jesienią to zupełnie inne miejsca niż w środku lata.

Jak zaplanować wyjazd?

Zdecydowanie warto wybrać hotel blisko plaży. Możemy wybrać się na nią z samego rana, gdy tylko na niebie pojawią się pierwsze promienie słońca. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy tam również zakończyli dzień i po zachodzie słońca wrócili spacerem do pokoju. Dobrym pomysłem jest wybór hotelu, który ma swoją strefę SPA. Pogoda jesienią lubi płatać figle. Jeśli więc okaże się, że z odpoczynku na plaży nic nie wyjdzie, zawsze możemy zrelaksować się podczas masażu. Jeśli naprawdę zależy nam na ciszy i spokoju, wybierzmy hotel z dala od centrum miasta. Możemy być wtedy pewni, że na najbliższej nam plaży nie zjawią się hałaśliwe grupy turystów, które akurat przejeżdżały przez miasto. Wbrew pozorom więc jesień, ale też i zima, są idealnymi porami roku na relaks nad Bałtykiem.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności