blocks

Strona główna » Blog » Savoir vivre hotelowy – co wolno, a co nie wypada

Savoir vivre hotelowy – co wolno, a co nie wypada

walizka w pokoju hotelowym

Każdy, kto choć raz korzystał z usług hotelowych wie, że dobry wypoczynek nie polega wyłącznie na atrakcyjnych cenach, komfortowych pokojach czy pięknych widokach. Kluczową rolę odgrywają także kwestie, związane z kulturą osobistą i umiejętnością zachowania się w miejscach publicznych.

Savoir vivre w hotelu: recepcja, restauracja i strefa spa

Savoir vivre to pojęcie, które można przetłumaczyć jako umiejętność życia czy wiedza o tym, jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach społecznych. Dotyczy to także pobytu w hotelu, niezależnie od tego czy jest to tańszy obiekt, czy hotel z basenem przy plaży. Zasady savoir vivre w recepcji obejmują m.in. uprzednie zarezerwowanie pokoju, stosowne przywitanie się z recepcjonistą oraz stosowanie odpowiedniego tonu i języka.

W restauracji hotelowej warto pamiętać o umiarkowanym korzystaniu z bufetu, używaniu serwetek oraz cichej rozmowie. Nie powinno się korzystać z telefonów komórkowych ani laptopów. W strefach spa i wellness z kolei obowiązują zasady, związane z utrzymaniem czystości, korzystaniem z ręczników oraz przestrzeganiem ciszy i spokoju oraz regulaminu strefy dla relaksu innych gości. Powinno się również szanować prywatność innych osób, nie robiąc zdjęć lub filmów bez pozwolenia.

Znaczenie savoir vivre dla udanego pobytu

Przestrzeganie zasad savoir vivre w hotelu ma kluczowe znaczenie dla komfortu wszystkich gości. Dzięki uprzedniej rezerwacji, właściwemu zachowaniu w recepcji czy restauracji, a także stosowaniu się do reguł panujących w strefie spa, tworzymy atmosferę wzajemnego szacunku i pozytywnych relacji. Taki sposób postępowania sprawia, że pobyt w hotelu staje się przyjemnością, a wspomnienia z wakacji czy podróży służbowej pozostają miłe i wartościowe. Dlatego warto znać i stosować zasady savoir vivre, by każdy hotelowy pobyt był udany i satysfakcjonujący.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności