blocks

Strona główna » Blog » Walory uzdrowiskowe polskiego wybrzeża

Walory uzdrowiskowe polskiego wybrzeża

Hotel Orle

Od dziecka powtarzano nam, że nad Bałtyk warto jeździć ze względu na walory zdrowotne morskiego powietrza. Wszyscy słyszeliśmy też o wdychaniu jodu, którego na wybrzeżu jest sporo. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć?

Dlaczego właśnie Bałtyk?

Dlaczego o jodzie tyle mówi się nad Bałtykiem, a nikt nie wspomina o nim podczas rozmów np. o Morzu Śródziemnym? To proste: polski klimat sprawia, że na Bałtyku przez większą część roku są fale, a wiejący wiar lepiej rozprowadza drobinki wody (tzw. aerozol) w powietrzu. Z tego samego powodu w jod obfituje też powietrze w okolicach burzliwych oceanów. Będąc nad morzem, warto więc wybierać się na spacery przy plaży zwłaszcza w wietrzne dni, gdy fale osiągają spore rozmiary. Co ciekawe podczas nich dostarczymy organizmowi nie tylko jodu, ale też wapnia, bromu i magnezu. Wyjazdy nad morze poleca się zwłaszcza osobom cierpiącym na niedoczynność tarczycy, choroby dróg oddechowych, alergie, osteoporozę czy reumatyzm. Morskie, czyste powietrze wspaniale nas dotlenia i pozwala oczyścić oskrzela oraz płuca. Gdy rezerwujemy hotel nad morzem w cieplejszych porach roku, zazwyczaj planujemy parogodzinne plażowanie. Warto przypomnieć, że woda morska ma dobroczynny wpływ na skórę, odżywia ją i ujędrnia. Nie bez powodu jest dodawana do wielu kosmetyków. Przebywanie w kołyszącej nas wodzie wycisza i rozluźnia oraz poprawia krążenie. Pływanie z kolei pozytywnie wpływa na skórę, sylwetkę oraz przemianę materii. Po dwutygodniowym pobycie nad Bałtykiem większość osób zauważa jego prozdrowotne właściwości.

SPA nad morzem

Jeśli komuś walorów nadmorskiego klimatu jest mimo wszystko mało, może on dodatkowo skorzystać z naszego salonu SPA. Po kąpielach w słonej wodze czy spacerach w morskiej bryzie dzień można zakończyć na masażu przeprowadzonym przez wykwalifikowanego specjalistę lub też poddać się jednemu z zabiegów na działo, lub twarz. Walory relaksacyjne, ale też zdrowotne ma niewątpliwie kąpiel w jacuzzi, sesja w saunie czy odpoczynek na tzw. słonecznej łączce.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności