blocks

Strona główna » Blog » Wakacje w Gdańsku

Wakacje w Gdańsku

spacer po plaży

Wybierając kierunek na wakacyjne wojaże wiele osób myśli o Gdańsku. Nic dziwnego – wczasy nad morzem to wspaniały odpoczynek dla całej rodziny. Jednak Gdańsk to nie tylko kilometry pięknych plaż, deptaków i knajpek, w których można zjeść świeżą rybę.

To również wiele zabytków i atrakcji w samym mieście, a wręcz w trzech miastach – Sopot i Gdynia tylko czekają, aż odwiedzą je turyści z „przyklejonego” do nich Gdańska. Całe Trójmiasto jest uwielbiane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

Plażowanie

Gdańsk może poszczycić się pięknymi plażami, z miękkim, złotym piaskiem. Plaże są w większości szerokie, każdy plażowicz znajdzie wiec kawałek miejsca dla siebie. Te mniej uczęszczane, na wschód od miasta, z reguły są odwiedzane przez mieszkańców Trójmiasta. Są spokojniejsze i cichsze. Z kolei plaże od Brzeźna aż po Sopot przeważnie zajmują turyści. Wzdłuż całej trasy biegnie deptak i ścieżka rowerowa, a przy nich co jakiś czas można znaleźć knajpkę, budkę z lodami, czy ulicznych sprzedawców pamiątek.

Miasto

Jednak wczasy w Gdańsku są dobry wyborem nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje. Tam zawsze jest co robić. W razie pochmurnego dnia można wybrać się na piękne Stare Miasto. Oglądając kolorowe kamienice i mijając odrestaurowane miejskie bramy warto dotrzeć aż do Fontanny Neptuna, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Władcą Mórz. Dobrym pomysłem jest również spacer bulwarem na Motławą. Jeśli chcemy poznać trochę ciekawostek o Gdańsku, można przy nim wsiąść na jeden z turystycznych promów wycieczkowych, którym dopłyniemy aż pod Westerplatte. Najnowszym hitem na gdańskiej starówce jest diabelski młyn, postawiony przy Motławie. Widok z wagonika, który znajduje się na samej górze zapiera dech w piersiach. Dobry pomysłem jest też wybranie się do Sopotu lub Gdyni. Kolejką SKM można to zrobić w szybki i wygodny sposób. W  Sopocie obowiązkowo należy udać się na Molo i spacer po Monciaku, a w Gdyni odwiedzić ORP Błyskawicę, zacumowaną przy Skwerze Kościuszki. Jeśli dalej będziemy żądni wrażeń, znajdziemy je w Oceanarium na końcu Skweru.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności