blocks

kilka słów

O naszym hotelu

Centrum Konferencyjne Hotel Orle w Gdańsku-Sobieszewie znajduje się zaledwie 15 km od centrum Gdańska w pobliżu trasy E-7 (20 min. jazdy samochodem lub autobusem linii nr 112). Ponadto, Południowa Obwodnica Gdańska zapewnia dogodne połączenie z autostradą A1 oraz Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy. Tunelem pod Martwą Wisłą można dojechać bez korków do stadionu Energa w Gdańsku w niecałe 20 minut.

Nasz hotel położony jest na Wyspie Sobieszewskiej, przy plaży w odległości 100 m od Bałtyku. Plaża Gdańsk-Orle została wyróżniona Błękitną Flagą 2019, nadawaną najczystszym i najbezpieczniejszym kąpieliskom. Położenie i okolica czynią to miejsce doskonałym do organizacji wczasów nad morzem oraz pracy na łonie natury.

Oferujemy komfortowe noclegi w dwupokojowych apartamentach lub 1-,2-,3-osobowych pokojach. Wszystkie są zaopatrzone w łazienkę, TV, radio, telefon oraz Wi-Fi. Wyżywienie zapewnia nasza restauracja. Goście hotelu mogą też skorzystać z luksusowego SPA oraz sali klubowej. Na dzieci i młodzież czekają dwa pokoje zabaw, plac przed obiektem hotelowym oraz boiska sportowe.

Organizujemy pobyty dla grup, turystów indywidualnych, a także firm i przedsiębiorstw. Wynajmujemy sale konferencyjne i bankietowe, w których można zorganizować spotkania biznesowe oraz przyjęcia weselne. Zachęcamy do kontaktu z naszym hotelem!

DODATKOWE INFORMACJE O HOTELU

obsługa wszystkich typów kart kredytowych

parking strzeżony przed hotelem - płatny 12 zł /doba /sam. osobowy

bezpieczeństwo - ochrona obiektu oraz monitoring

hotel nie akceptuje zwierząt

stały bezpłatny dostęp do internetu WIFI

doba hotelowa 15.00 - 11.00

opłata miejscowa (w przypadku pobytu dłuższego niż 1 doba) - 2,22 zł /os./ doba

Pokoje standard

Hotel Dysponuje 88 pokojami dwuosobowymi standard (również do pojedynczego wykorzystania) o powierzchni 16 m2. W miarę potrzeb możemy zapewnić jedną dostawkę. W pokojach znajdują się pojedyncze łóżka z możliwością połączenia w jedno łóżko podwójne.Standardowe wyposażenie pokoju: telewizor LCD, telefon, lodówka, radio, komplet ręczników, woda mineralna. Pokój z bezpłatnym dostępem do internetu WIFI. Pokoje standard posiadają łazienki (prysznic) oraz balkony.

Pokoje standard plus

Pokoje standard plus (również do pojedynczego wykorzystania) o powierzchni 16 m2. W miarę potrzeb możemy zapewnić jedną dostawkę. W pokojach znajdują się pojedyncze łóżka z możliwością połączenia w jedno łóżko podwójne. Pokoje standard plus posiadają widok na piękny sosnowy las. Wyposażenie pokoju: telewizor LCD, telefon, lodówka, zestaw powitalny (kawa, herbata, filiżanki, woda mineralna), czajnik, suszarka do włosów, radio, komplet ręczników, woda mineralna. Pokój z bezpłatnym dostępem do internetu WIFI. Pokoje standard plus posiadają łazienki (prysznic) oraz balkony.

Pokoje DUO

Pokoje rodzinne DUO (sypialnia+ salon) mają łączną powierzchnię 32 m2. W sypialni znajdują się dwa pojedyncze łóżka, w salonie rozkładana kanapa.Ten typ pokoju szczególnie polecamy rodzinom z dziećmi. Standardowe wyposażenie pokoju: telewizor LCD, telefon, radio, lodówka, czajnik elektryczny, filiżanki, woda mineralna. Pokój z bezpłatnym dostępem do internetu WIFI. Na życzenie gości istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka (50 zł - opłata jednorazowa). Wszystkie pokoje DUO są z łazienkami i balkonami.

Apartamenty

Apartament (sypialnia+ salon) mają łączną powierzchnię 32 m2 z łazienką (wanna lub prysznic). W sypialni znajduje się łoże małżeńskie, w salonie rozkładana kanapa. Standardowe wyposażenie pokoju: telewizor LCD, telefon, radio, lodówka, komplet ręczników, sejf, suszarka do włosów, biurko, czajnik elektryczny, zestaw powitalny (kawa, herbata, filiżanki, woda mineralna). Wszystkie apartamenty są z balkonami. Pokój z bezpłatnym dostępem do internetu WIFI.

Nasz hotel jest obiektem przyjaznym rodzinom z dziećmi. Dokładamy starań aby uatrakcyjnić pobyt naszym najmłodszym gościom a ich rodzicom zapewnić jeszcze bardziej komfortowy pobyt.

Rekreacja na świeżym powietrzu

Na lato 2019 przygotowaliśmy super atrakcję dla dzieci – dmuchany plac zabaw oraz 7 metrową zjeżdżalnię. Dmuchańce dostępne będą codziennie od 19.06 do końca sierpnia. Bezpłatnie dla wszystkich gości hotelowych. Zewnętrzny plac zabaw wyposażony jest w huśtawki, domek ze zjeżdżalnią oraz trampolinę. Tuż obok placu zabaw znajdują się boiska sportowe – wielofunkcyjne boisko do koszykówki oraz piłki nożnej oraz boisko do piłki siatkowej na luźnej nawierzchni. Dodatkowo boisko do badmintona oraz zewnętrzny stół do tenisa. Posiadamy własną wypożyczalnię rowerów oferującą rowery zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Rower dla osoby dorosłej może być wyposażony w specjalne krzesełko dla dziecka lub przyczepkę.

Pokoje zabaw

Do dyspozycji naszych najmłodszych Gości oddajemy 2 pokoje zabaw: pokój dla dzieci młodszych z mnóstwem zabawek, dla starszych małpi gaj ze zjeżdżalnią i suchym basenem z piłeczkami.

Dodatkowo oferujemy także pokój gier: piłkarzyki, dart, cymbergaj, tenis stołowy, konsola do gier Xbox. Korzystanie z pokoi zabaw wliczone jest w cenę pobytu. Dzieci przebywają w Pokojach Zabaw pod opieką dorosłych.

Animator dla dzieci

W czasie świąt, długich weekendów, i w wakacje hotel organizuje zajęcia dla dzieci z profesjonalnym animatorem. Program zajęć oraz szczegółowe informacje można uzyskać w recepcji a także opisane są w szczegółach konkretnych ofert pobytu.

Dodatkowe udogodnienia:

- łóżeczka dziecięce z pościelą (jednorazowa opłata za wstawienie łóżeczka wynosi 50 zł) - wanienki - podgrzewacze do butelek - podnóżki - krzesełka do karmienia w punktach gastronomicznych

Istnieje także możliwość wypożyczenia czajnika elektrycznego w recepcji (jednorazowa opłata 20 zł). W pokojach rodzinnych DUO oraz apartamentach czajniki są standardowym wyposażeniem bez opłat.

Z uwagi na ograniczoną ilość konieczne jest zgłoszenie w momencie rezerwacji.

POZNAJ WYSPĘ SOBIESZEWSKĄ

Zapraszamy wszystkich gości i turystów do spędzenia wolnego czasu na niezwykle malowniczej Wyspie Sobieszewskiej. Wyspę o powierzchni 35 km2 pokrywa ponad 1000 ha lasu. Znajduje się na niej najdłuższa, otwarta na całej długości – licząca 11 km – piaszczysta plaża. Wyspę Sobieszewską oblewają od północy wody Zatoki Gdańskiej, od południa wody Martwej Wisły, od zachodu Śmiałej Wisły a od wschodu przez aktualne ujście Wisły – Przekop Wisły. W ciągu 100 lat istnienia Wyspa Sobieszewska zdobyła uznanie dzięki walorom krajobrazowym i wypoczynkowym a od 1994 roku stała się obszarem chronionego krajobrazu – Wyspą Ekologiczną. Po przybyciu na Wyspę można korzystać z kąpieli słonecznej na rzadko spotykanym czystym, białym piasku lub wędrować przez dziewiczy teren podglądając życie dzikiej przyrody.

Na Wyspie Sobieszewskiej znajdują się dwa rezerwaty przyrody. Rezerwat Ptasi Raj utworzony na północno zachodnim skraju wyspy ma powierzchnię 198 ha i obejmuje dwa przymorskie jeziora: Ptasi Raj i Karaś. Zachodnią granicę rezerwatu stanowi kamienna grobla oddzielająca Wisłę Śmiałą od Jeziora Ptasi Raj. Utworzony w 1959 r. jako ostoja ptactwa wodnego i błotnego. Jest atrakcyjnym terenem dla ptaków wróblowatych oraz wodno-błotnych związanych z trzcinowiskiem. Podczas migracji i zimowania zaobserwować można tu różne gatunki kaczek, łabędzi i gęsi, a także mew, rybitw i ptaków siewkowatych. Bogactwo i różnorodność wędrownych ptaków przyciąga drapieżniki: bieliki, sokoły wędrowne, myszołowy, jastrzębiei krogulce. Przez rezerwat prowadzi ścieżka dydaktyczna z tablicami informacyjnymi oraz dwiema dużymi wieżami widokowymi, pozwalającymi na obserwację ptaków wodnych. Początek trasy i tablica informacyjna o ścieżce znajdują się przy wejściu do rezerwatu, położonym przy pętli autobusu nr 186 w Górkach Wschodnich. Tu też zlokalizowany jest mały parking. Ścieżkę można odwiedzać przez cały rok. Drugi z rezerwatów – Mewia Łacha – znajduje się w północno wschodniej części Wyspy Sobieszewskiej i obejmuje przyujściowy obszar po obu stronach Przekopu Wisły. mewa Jest to jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów w polskiej strefie przybrzeżnej - miejsce, gdzie w sposób naturalny żyją bałtyckie foki. Rezerwat został utworzony w 1991 r. celem ochrony kolonii lęgowych rybitw, ptaków siewkowatych i blaszkodziobych. Można tam spotkać blisko 300 gatunków roślin oraz blisko 120 gatunków ptaków wędrownych. W sezonie wiosenno-letnim na terenie rezerwatu funkcjonuje obóz ornitologiczny Grupy Badawczej Ptaków Wodnych Kuling. Spacer objętą ich patronatem ścieżką dydaktyczną i możliwość obserwacji natury to gwarancja ciekawej wyprawy. Do rezerwatu można dojść plażą lub z portu w Świbnie, gdzie znajduje się parking dla zmotoryzowanych, idąc wzdłuż Wisły. Wyspa Sobieszewska to unikalne miejsce warte odwiedzenia nie tylko latem. Zapraszamy przez cały rok!

Do pobrania:

Mapa Wyspy Sobieszwskiej

OPIEKA MEDYCZNA

NZOZ ETER-MED Przychodnia Sobieszewo ul. Kolonijna 2, tel.: (58) 3080038

NZOZ Elamed Leszek Żebryk ul. Kolonijna 2, tel.: (58) 3239407

BANKOMAT

EURONET 24h ul. Turystyczna 10

KOŚCIOŁY

Kościół rzymskokatolicki MB Saletyńskiej ul. Piesza 1, tel.: (58) 3080706

Kościół rzymskokatolicki Św. Wojciecha ul. Boguckiego 52A, tel.: (58) 3080528

POCZTA

Urząd Pocztowy Gdańsk 40 ul. Nadwiślańska 24, tel.: (58) 3080723, 3080781

APTEKA

Apteka NA WYSPIE ul. Kolonijna 2 tel.: (58) 3080995