blocks

ostatnie wpisy

Blog Hotelu Orle – poznz`aj bliżej to jak działamy!

Odwieczny dylemat – morze kontra góry

Większość z nas czeka na urlop przez cały rok. Są tacy, którzy od zawsze wiedzą, dokąd chcą pojechać lub wybierają sprawdzone od lat destynacje. Jednak znajdą się również niezdecydowani, którzy nie potrafią dokonać wyboru pomiędzy urlopem w górach a wakacjami nad morzem.

Dlaczego polskie wybrzeże to lepszy kierunek urlopowy niż zagranica?

W Polsce znaleźć można wiele pięknych, naturalnych krajobrazów oraz urokliwych miast, które wyróżnia bogata architektura, zdecydowanie dorównująca zagranicznym stolicom. Niewątpliwie jedną z najchętniej wybieranych destynacji, zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i poza nim jest podróż nad Morze Bałtyckie.

Jak przygotować się do wyjazdu nad morze?

Do wyjazdu na wczasy nad morzem warto się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj nie tylko o rozsądne spakowanie rzeczy, ale także sprawdzenie pogody, rezerwację hotelu czy zaplanowanie rozrywek. Dzięki takiemu podejściu z urlopem nie będzie się wiązał niepotrzebny stres, a wyjazd będzie przyjemnością. W jaki sposób go zaplanować?

Wczasy nad polskim morzem. Fakty i mity

Wczasy nad polskim morzem – dla jednych wyczekiwana chwila relaksu, dla innych obawa przed wysokimi kosztami wypoczynku, tłokiem i hałasem. Od dekad nad polskie morze przybywają wczasowicze z najbardziej odległych części Polski. Na czym polega magia Bałtyku, która każe im przejechać setki kilometrów? Poniżej rozprawimy się z mitami na temat urlopu nad morzem i opiszemy kilka ciekawych faktów, które być może przekonają sceptyków do wyjazdu nawet w środku sezonu.

Polskie morze jako idealny kierunek na letni wypoczynek

Przez większość osób urlop kojarzony jest przede wszystkim z odpoczynkiem na plaży. W związku z tym wczasy nad polskim morzem to wciąż popularny i chętnie obierany kierunek - zarówno przez rodziny z dziećmi, grupy znajomych czy młodsze oraz starsze pary. Co więcej, taki wyjazd wiąże się z szeregiem zalet, które warto podkreślić. Poniżej podajemy podstawowe atuty, które potwierdzają, że polskie morze jest idealnym miejscem na letni wypoczynek.

Restauracja a la carte. Co to znaczy?

W hotelowych restauracjach niejednokrotnie można się spotkać ofertą serwisu a la carte. Dla gości jest to zdecydowanie wygodna i najbardziej odpowiadająca opcja serwowania posiłków. Nie wszyscy jednak kojarzą na czym polega sformułowanie „a la carte”, w związku z czym zachęcamy do dalszej lektury naszego wpisu blogowego.

Jak działają hotelowe centra konferencyjne?

Hotele oprócz noclegu, swoją działalność bardzo często opierają dodatkowo o ofertę gastronomiczną, organizację imprez okolicznościowych, a także różnego rodzaju atrakcje dostępne w danym obiekcie. Co więcej, oferta kierowana jest nie tylko do osób prywatnych, ale również do Klientów służbowych. Głównym tego przejawem jest wynajem sal na konferencje i szkolenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o organizacji służbowego wydarzenia w centrach konferencyjnych proponowanych przez hotele, a także, na co warto zwrócić szczególną uwagę - zachęcamy do dalszej lektury.

Gwiazdki hotelowe. O czym nam mówią?

Jak powszechnie wiadomo, gwiazdki hotelowe świadczą o standardzie danego miejsca, co wyrażane jest w skali od 1 do 5. Dla większości podróżujących jest to najważniejsza informacja, która ostatecznie wpływa na wybór noclegu. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, z czym dokładnie wiążą się wspomniane gwiazdki: na jakich zasadach są przyznawane oraz jakie warunki musi dany hotel spełniać. Co więcej, znając jedynie ilość gwiazdek hotelu, już można w dużej mierze wywnioskować, jaka będzie oferta noclegowa w tym miejscu.

Wymarzone wesele, czyli jakie?

Wesele idealne dla każdej pary będzie oznaczało coś innego. Jedni marzą o eleganckiej uroczystości z dużą liczbą gości, inni preferują minimalizm. Niezależnie od wybranej opcji, organizacja wesela wymaga od pary młodej rozwiniętych umiejętności logistycznych. Trzeba pamiętać o długiej liście zadań do zrealizowania. A co jeśli ktoś mógłby nam w tym pomóc i wyręczyć nas przynajmniej w części tych obowiązków?

Wybór hotelu. Dlaczego warto zamówić pobyt z wyżywieniem

Wczasy dla każdego z nas kojarzą się z czymś przyjemnym. Odpoczynek, relaks, kilka dni na reset myśli. Podczas przygotowań do wyjazdu warto przemyśleć wiele kwestii, aby już na miejscu odeszły wszystkie niepotrzebne stresy.