blocks

ostatnie wpisy

Blog Hotelu Orle – poznz`aj bliżej to jak działamy!

Gdzie zjeść tradycyjne nadmorskie potrawy?

Przebywając nad morzem, trudno odmówić sobie tradycyjnych potraw, przygotowywanych na bazie ryb. Nie warto jednak dać się skusić smażalniom i tawernom, bardzo często bowiem lokale takie do smażenia używają starego tłuszczu. W naszej hotelowej restauracji zjesz natomiast nie tylko ze smakiem, ale i zdrowo. Nasze tradycyjne nadmorskie potrawy przygotowywane są na bazie świeżych, lokalnych produktów. Nie wiesz, na co się zdecydować? Nasza wykwalifikowana kadra chętnie doradzi ci, co wybrać. Sprawdź, jakie tradycyjne nadmorskie potrawy dla was przygotowaliśmy!

Po szaleństwach w wodzie zafunduj sobie komfort

Pobyt nad morzem to przede wszystkim wodne szaleństwa i pływanie. Warto jednak pomyśleć o komfortowym odpoczynku, który ukoi zmęczone nerwy oraz przyniesie spokój. Pamiętaj również, że intensywne i długie szaleństwa w słonej, morskiej wodzie sprzyjają wysuszaniu się skóry. Sprawdź, z jakich dobrodziejstw skorzystasz w naszym hotelowym SPA.

Zaplanuj zaręczyny w bajkowej scenerii

Restauracja, własne mieszkanie, udekorowane romantycznymi świecami i gadżetami, ulubione, wspólne miejsca. Pomysłów na otoczenie, w którym można zaplanować zaręczyny jest naprawdę wiele, jednak prawdziwie bajkową i wyjątkową scenerię zapewni… polskie morze! Sprawdź, jakie uroki kryje Wyspa Sobieszowska i dlaczego oprócz zaręczyn, warto nad morzem zaplanować również ślub.

Odwieczny dylemat – morze kontra góry

Większość z nas czeka na urlop przez cały rok. Są tacy, którzy od zawsze wiedzą, dokąd chcą pojechać lub wybierają sprawdzone od lat destynacje. Jednak znajdą się również niezdecydowani, którzy nie potrafią dokonać wyboru pomiędzy urlopem w górach a wakacjami nad morzem.

Dlaczego polskie wybrzeże to lepszy kierunek urlopowy niż zagranica?

W Polsce znaleźć można wiele pięknych, naturalnych krajobrazów oraz urokliwych miast, które wyróżnia bogata architektura, zdecydowanie dorównująca zagranicznym stolicom. Niewątpliwie jedną z najchętniej wybieranych destynacji, zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i poza nim jest podróż nad Morze Bałtyckie.

Jak przygotować się do wyjazdu nad morze?

Do wyjazdu na wczasy nad morzem warto się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj nie tylko o rozsądne spakowanie rzeczy, ale także sprawdzenie pogody, rezerwację hotelu czy zaplanowanie rozrywek. Dzięki takiemu podejściu z urlopem nie będzie się wiązał niepotrzebny stres, a wyjazd będzie przyjemnością. W jaki sposób go zaplanować?

Wczasy nad polskim morzem. Fakty i mity

Wczasy nad polskim morzem – dla jednych wyczekiwana chwila relaksu, dla innych obawa przed wysokimi kosztami wypoczynku, tłokiem i hałasem. Od dekad nad polskie morze przybywają wczasowicze z najbardziej odległych części Polski. Na czym polega magia Bałtyku, która każe im przejechać setki kilometrów? Poniżej rozprawimy się z mitami na temat urlopu nad morzem i opiszemy kilka ciekawych faktów, które być może przekonają sceptyków do wyjazdu nawet w środku sezonu.

Polskie morze jako idealny kierunek na letni wypoczynek

Przez większość osób urlop kojarzony jest przede wszystkim z odpoczynkiem na plaży. W związku z tym wczasy nad polskim morzem to wciąż popularny i chętnie obierany kierunek - zarówno przez rodziny z dziećmi, grupy znajomych czy młodsze oraz starsze pary. Co więcej, taki wyjazd wiąże się z szeregiem zalet, które warto podkreślić. Poniżej podajemy podstawowe atuty, które potwierdzają, że polskie morze jest idealnym miejscem na letni wypoczynek.

Restauracja a la carte. Co to znaczy?

W hotelowych restauracjach niejednokrotnie można się spotkać ofertą serwisu a la carte. Dla gości jest to zdecydowanie wygodna i najbardziej odpowiadająca opcja serwowania posiłków. Nie wszyscy jednak kojarzą na czym polega sformułowanie „a la carte”, w związku z czym zachęcamy do dalszej lektury naszego wpisu blogowego.

Jak działają hotelowe centra konferencyjne?

Hotele oprócz noclegu, swoją działalność bardzo często opierają dodatkowo o ofertę gastronomiczną, organizację imprez okolicznościowych, a także różnego rodzaju atrakcje dostępne w danym obiekcie. Co więcej, oferta kierowana jest nie tylko do osób prywatnych, ale również do Klientów służbowych. Głównym tego przejawem jest wynajem sal na konferencje i szkolenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o organizacji służbowego wydarzenia w centrach konferencyjnych proponowanych przez hotele, a także, na co warto zwrócić szczególną uwagę - zachęcamy do dalszej lektury.