blocks

ostatnie wpisy

Blog Hotelu Orle – poznz`aj bliżej to jak działamy!

Gdzie wybrać się z przyjaciółmi na weekend?

Zastanawiasz się krótkim, weekendowym wypadem z przyjaciółmi i nie wiesz gdzie się wybrać? Zachęcamy do pobytu nad polskim morzem, a dokładnie w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej. Tutaj znajduje się nie tylko wiele różnorodnych atrakcji, ale i nasz Hotel Orle, gdzie miło spędzicie czas w radosnej, gościnnej atmosferze.

Poznaj główne atrakcje w Sobieszewie

Wyspa Sobieszewskiej to nie tylko plaża i jedno z najczystszych i najbezpieczniejszych kąpielisk na Bałtyku, ale również wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Poznaj ciekawe miejsca, które warto odwiedzić, będąc w Sobieszewie.

Jak zachowywać się na plaży?

Piasek, woda i słońce to dla wielu osób słowa będące synonimem idealnych wakacji i prawdziwego relaksu. Jednak nie zawsze długo wyczekiwany odpoczynek nad morzem wśród szumu morskich fal, delikatnego piasku jest tym wymarzonym – przyczyną rozczarowania są niestety nieodpowiednie zachowania innych plażowiczów. Zatem, aby zapewnić sobie i innym osobom komfort plażowania, zapoznaj się z przedstawionymi przez nas zasadami plażowego savoir-vivre.

Jak wybrać odpowiedni hotel dla surfera?

Morze fascynuje i przyciąga. Nadmorskie miejscowości w Polsce goszczą turystów przez cały rok. Wśród odwiedzających, oprócz rodzin z dziećmi, emerytów i zakochanych par, jest także spora grupa miłośników sportów wodnych. Jeśli do niej należysz, szukasz zapewne hotelu, w którym będzie można się zregenerować i wypocząć po intensywnym dniu na desce. Czym powinien charakteryzować się taki hotel? Jakie noclegi nad morzem są najbardziej komfortowe dla surferów? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Gdzie zjeść tradycyjne nadmorskie potrawy?

Przebywając nad morzem, trudno odmówić sobie tradycyjnych potraw, przygotowywanych na bazie ryb. Nie warto jednak dać się skusić smażalniom i tawernom, bardzo często bowiem lokale takie do smażenia używają starego tłuszczu. W naszej hotelowej restauracji zjesz natomiast nie tylko ze smakiem, ale i zdrowo. Nasze tradycyjne nadmorskie potrawy przygotowywane są na bazie świeżych, lokalnych produktów. Nie wiesz, na co się zdecydować? Nasza wykwalifikowana kadra chętnie doradzi ci, co wybrać. Sprawdź, jakie tradycyjne nadmorskie potrawy dla was przygotowaliśmy!

Po szaleństwach w wodzie zafunduj sobie komfort

Pobyt nad morzem to przede wszystkim wodne szaleństwa i pływanie. Warto jednak pomyśleć o komfortowym odpoczynku, który ukoi zmęczone nerwy oraz przyniesie spokój. Pamiętaj również, że intensywne i długie szaleństwa w słonej, morskiej wodzie sprzyjają wysuszaniu się skóry. Sprawdź, z jakich dobrodziejstw skorzystasz w naszym hotelowym SPA.

Zaplanuj zaręczyny w bajkowej scenerii

Restauracja, własne mieszkanie, udekorowane romantycznymi świecami i gadżetami, ulubione, wspólne miejsca. Pomysłów na otoczenie, w którym można zaplanować zaręczyny jest naprawdę wiele, jednak prawdziwie bajkową i wyjątkową scenerię zapewni… polskie morze! Sprawdź, jakie uroki kryje Wyspa Sobieszowska i dlaczego oprócz zaręczyn, warto nad morzem zaplanować również ślub.

Odwieczny dylemat – morze kontra góry

Większość z nas czeka na urlop przez cały rok. Są tacy, którzy od zawsze wiedzą, dokąd chcą pojechać lub wybierają sprawdzone od lat destynacje. Jednak znajdą się również niezdecydowani, którzy nie potrafią dokonać wyboru pomiędzy urlopem w górach a wakacjami nad morzem.

Dlaczego polskie wybrzeże to lepszy kierunek urlopowy niż zagranica?

W Polsce znaleźć można wiele pięknych, naturalnych krajobrazów oraz urokliwych miast, które wyróżnia bogata architektura, zdecydowanie dorównująca zagranicznym stolicom. Niewątpliwie jedną z najchętniej wybieranych destynacji, zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i poza nim jest podróż nad Morze Bałtyckie.

Jak przygotować się do wyjazdu nad morze?

Do wyjazdu na wczasy nad morzem warto się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj nie tylko o rozsądne spakowanie rzeczy, ale także sprawdzenie pogody, rezerwację hotelu czy zaplanowanie rozrywek. Dzięki takiemu podejściu z urlopem nie będzie się wiązał niepotrzebny stres, a wyjazd będzie przyjemnością. W jaki sposób go zaplanować?