blocks

Strona główna » Blog » Jakie menu weselne wybrać dla dzieci?

Jakie menu weselne wybrać dla dzieci?

dzieci przy stole w restauracji

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli w gronie gości znajdują się dzieci. Oprócz odpowiedniej oprawy muzycznej i atrakcji dla najmłodszych, ważne jest również zapewnienie im smacznych i zdrowych posiłków. W tym artykule przedstawiamy kilka propozycji menu weselnego dla dzieci, które z pewnością przypadną im do gustu.

Przystawki dla najmłodszych

Podczas wesela warto zadbać o różnorodność przystawek, które będą dostosowane do potrzeb i upodobań dzieci. Niezależnie czy wesele będzie organizowane w sali bankietowej w Gdańsku, czy w innym mieście, przygotowując przekąski dla najmłodszych, postaw na kolorowe i zdrowe produkty, takie jak warzywa pokrojone w ciekawe kształty, owoce czy kanapki z chleba pełnoziarnistego. Dobrym pomysłem są również mini sałatki, np. grecka czy caprese, podane w małych pucharach lub słoiczkach. Unikaj potraw smażonych na głębokim tłuszczu oraz przekąsek z dużą ilością soli i konserwantów.

Dania główne dla dzieci

Menu weselne dla dzieci powinno być lekkie, ale jednocześnie sycące. Dlatego warto postawić na dania mięsne, takie jak pieczone filety z kurczaka czy indyka w delikatnym sosie. Alternatywą dla mięsa mogą być ryby, np. pieczony łosoś czy dorsz. Ważne jest, aby dania były podane z prostymi dodatkami, takimi jak kasza, ryż czy ziemniaki oraz warzywa na parze. Unikaj przypraw o intensywnym smaku, które mogą nie przypaść do gustu najmłodszym gościom.

Desery i napoje dla maluchów

Słodki punkt kulminacyjny wesela to moment, na który czekają nie tylko dorośli, ale przede wszystkim dzieci. W menu dla najmłodszych warto uwzględnić desery w formie ciastek, owocowych galaretek czy lodów. Dobrym pomysłem są również kolorowe muffinki czy mini tartaletki z owocami. Jeśli chodzi o napoje, postaw na naturalne soki owocowe oraz wodę mineralną – unikaj gazowanych napojów i słodkich soków typu nektar. Dla starszych dzieci można również przygotować koktajle bezalkoholowe, które będą ciekawą alternatywą dla tradycyjnych napojów.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności