blocks

Strona główna » Blog » Polskie morze jako idealny kierunek na letni wypoczynek

Polskie morze jako idealny kierunek na letni wypoczynek

urlop nad polskim morzem

Przez większość osób urlop kojarzony jest przede wszystkim z odpoczynkiem na plaży. W związku z tym wczasy nad polskim morzem to wciąż popularny i chętnie obierany kierunek – zarówno przez rodziny z dziećmi, grupy znajomych czy młodsze oraz starsze pary. Co więcej, taki wyjazd wiąże się z szeregiem zalet, które warto podkreślić. Poniżej podajemy podstawowe atuty, które potwierdzają, że polskie morze jest idealnym miejscem na letni wypoczynek.

Zalety urlopu nad polskim morzem

Niepodważalnym faktem jest to, że atrakcyjność polskiego morza wynika przede wszystkim z dwóch kwestii: lokalizacji i bogatej oferty turystycznej. Dobrze skomunikowane Trójmiasto pozwala jednocześnie zaznać atrakcji związanych z miejskim centrum, jak i również w krótkim czasie znaleźć się na plaży. W związku z tym nie ma mowy o nudzie, bowiem w tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Zwłaszcza latem miłośnicy plaż mogą spędzić wolny czas na opalaniu się oraz odpoczynku, jak i również na pływaniu i innych formach aktywności. Co więcej, dla osób, które wolą spokój, nie przepadają za dużymi zgromadzeniami oraz upałami, plaża jest idealnym miejscem o porze wieczorowej – kiedy głównym odgłosem jest szum fal, a powietrze bywa przyjemnie chłodne.

Kwestie organizacyjne

Innym powodem, dla którego polskie morze jest tak chętnie planowanym kierunkiem, jest łatwa i tania organizacja wyjazdu. W porównaniu do wakacji zagranicznych, nie trzeba planować urlopu z tak dużym wyprzedzeniem. Ponadto jest znacznie mniej kwestii organizacyjnych, które ograniczają się w głównej mierze do rezerwacji hotelu w Gdańsku lub innej dogodnej lokalizacji. Wybierając urlop w Polsce można zaoszczędzić sobie stresu związanego z planowaniem wyjazdu, jak i również w sensie materialnym. Nawet oszczędne i krótkoterminowe zagraniczne wakacje w większości przypadków wyniosą większe koszty, aniżeli dłuższy wyjazd nad polskie morze, gdzie zarezerwujemy hotel z restauracją i Spa w wysokim standardzie.

Na koniec warto dodać, że wakacje w Polsce to również wygodniejsza opcja pod względem czasu podróży. Zagraniczny wyjazd wiąże się z wielogodzinnymi wyjazdami busem lub męczącym lotem i trudnością w odnalezieniu się na lotnisku. Decydując się na urlop w kraju, nie musimy się o to martwić, a do tego możemy więcej czasu zarezerwować na zasłużony odpoczynek.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności