blocks

Strona główna » Blog » Urlop nad polskim morzem. Fakty i mity

Urlop nad polskim morzem. Fakty i mity

Polskie morze

Wczasy nad polskim morzem – dla jednych wyczekiwana chwila relaksu, dla innych obawa przed wysokimi kosztami wypoczynku, tłokiem i hałasem. Od dekad nad polskie morze przybywają wczasowicze z najbardziej odległych części Polski. Na czym polega magia Bałtyku, która każe im przejechać setki kilometrów? Poniżej rozprawimy się z mitami na temat urlopu nad morzem i opiszemy kilka ciekawych faktów, które być może przekonają sceptyków do wyjazdu nawet w środku sezonu.

Polskie morze to nie tylko zatłoczone plaże

Wakacje nad Bałtykiem nie muszą ograniczać się do opalania, przechadzek po molo i zwiedzania Trójmiasta. Amatorzy aktywnych form odpoczynku znajdą u nas wiele atrakcji! Nadbrzeże kryje wiele bunkrów, dzięki czemu jest idealnym miejscem do eksploracji dla amatorów historii i opuszczonych miejsc. Osoby lubujące się w spacerach, mogą stać się poszukiwaczami bursztynów, które są regularnie wyrzucane na brzeg. Wielbicieli fauny zapraszamy do zwiedzenia fokarium na Helu lub obserwacji ptaków w ich rezerwacie na Wyspie Sobieszewskiej.

Osobom nastawionym na spokojniejsze rozrywki i relaks nasz hotel nad morzem oferuje basen, zabiegi w spa, bar oraz smaczne dania restauracyjne. W menu oczywiście znajdują się ryby od sprawdzonych dostawców. Usytuowanie hotelu na Wyspie Sobieszewskiej oraz dobra komunikacja pozwoli na wybranie najodpowiedniejszej formy odpoczynku nawet najbardziej wymagającym klientom. By uniknąć zgiełku plaży, zapraszamy do skorzystania z hotelowego basenu albo jacuzzi. Spokojna i intymna atmosfera tej części hotelu pozwoli odpocząć po miesiącach wypełnionych pracą i pozbyć się stresu. Dopełnieniem odpoczynku w hotelowym basenie może być masaż lub spacer nad Zatokę Gdańską, aby w spokoju podziwiać zachód słońca.

Największe mity związane z urlopem nad Bałtykiem

Przypatrzmy się głównym mitom związanym z urlopem nad morzem:

  • wszystko jest drogie – to prawda, że w najbardziej popularnych nadmorskich miejscowościach można przepłacić za obiad lub pamiątki. Warto jednak poszukać miejsc mniej uczęszczanych, położonych z dala od głównych turystycznych szlaków. W naszym hotelu oferujemy noclegi w ciszy i blisko plaży, a jednoczenie w komfortowej odległości od centrum Gdańska. Chętnie doradzimy w kwestii przystępnych cenowo nadmorskich atrakcji oraz restauracji,
  • jest głośno i tłoczno – nadmorskie kurorty tętnią życiem w sezonie, ale ich popularność oznacza ogromny wybór rozmaitych atrakcji oraz kawiarni i restauracji, co pozwala znaleźć każdego dnia inne miejsce z doskonałą kuchnią. Czasem wystarczy wejść w którąś z bocznych uliczek, by zjeść smacznie, tanio i bez tłumu turystów obok. To samo dotyczy nadmorskich atrakcji – schodząc z utartych turystycznych szlaków można odnaleźć ciszę i odkryć prawdziwe perełki,
  • nad morze warto jechać tylko w lecie – polskie morze jest piękne o każdej porze roku, również w okresie jesienno-zimowym. Warto wybrać się na urlop nad morze podczas zimnych miesięcy, aby odpocząć od smogu i odetchnąć świeżym powietrzem. Dodatkową zaletą wyjazdu poza sezonem jest spokój i kojąca cisza nadmorskich miejscowości.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności