blocks

Strona główna » Blog » Poznaj zasady bezpieczeństwa nad morzem

Poznaj zasady bezpieczeństwa nad morzem

ratownicy idą po plaży

Morze Bałtyckie to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Wiele osób wybiera się do nadmorskich miejscowości na wakacje, weekendy czy wycieczki. Morze to jednak nie tylko piękno i relaks, ale także niebezpieczeństwo i zagrożenie. Aby cieszyć się bezpiecznym i przyjemnym wypoczynkiem nad morzem, należy znać i przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wybierz kąpielisko strzeżone

Komfortowe wczasy w Gdańsku blisko morza wymagają przestrzegania jednej z najważniejszych, podstawowych zasad bezpieczeństwa: pływamy tylko w miejscach dozwolonych i strzeżonych przez ratowników.  Nie kuszą nas dzikie plaże, gdzie nie ma nikogo w pobliżu, ani nie wchodzimy do wody poza wyznaczonymi bojami obszarami kąpielowymi. Pływanie w miejscach nieznanych lub zakazanych może być bardzo ryzykowne, ponieważ możemy natrafić na niebezpieczne prądy, głębiny, skały, zwierzęta morskie lub inne zagrożenia. Ratownicy nadzorują kąpieliska, informują o warunkach pogodowych i wodnych, ostrzegają przed niebezpieczeństwami i udzielają pomocy w razie potrzeby. Zawsze stosujemy się do ich poleceń i sygnałów oraz szanujemy ich pracę.

Zachowaj rozsądek i ostrożność

Druga ważna zasada bezpieczeństwa nad morzem to zachowanie rozsądku i ostrożności podczas kąpieli i plażowania. Nie wchodzimy do wody pod wpływem alkoholu, narkotyków lub leków, ani bezpośrednio po posiłku lub intensywnym wysiłku fizycznym. Nie skaczemy do wody z pomostów, falochronów lub innych obiektów, ani nie nurkujemy głową w miejscach płytkich lub nieznanych. Nie pływamy też zbyt daleko od brzegu, ani nie oddalamy się od grupy lub rodziny. Nie pływamy samotnie, ani nie zostawiamy dzieci bez opieki. Nie kąpiemy się podczas burzy, deszczu, mgły lub silnego wiatru. Nie przegrzewamy się na słońcu, ani nie przebywamy zbyt długo w chłodnej wodzie. Nie dotykamy ani nie zabieramy zwierząt morskich lub innych przedmiotów z dna. W razie jakiegokolwiek problemu lub zagrożenia natychmiast wołamy o pomoc lub udajemy się do ratownika.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności