blocks

Strona główna » Blog » Rehabilitacja nad morzem

Rehabilitacja nad morzem

rechabilitacja

Często mówi się o tym, że zdrowie w życiu człowieka jest najważniejsze. Nic więc dziwnego, że osoby po wypadkach czy urazach walczą o nie, regularnie uczęszczając na różnego rodzaju rehabilitację. Ci, którzy potrzebują profesjonalnych zabiegów, nie muszą rezygnować z nich, decydując się na wczasy nad morzem. Wystarczy, że poszukają dobrego hotelu, który będzie mógł zagwarantować im odpowiednią opiekę.

SPA to nie tylko przyjemności!

Chociaż wielu osobom SPA kojarzy się z pielęgnacją urody i masażami relaksacyjnymi, profesjonalne ośrodki oferują dużo więcej. Wykwalifikowani specjaliści w dobrych hotelach ze SPA zajmują się również zabiegami rehabilitacyjnymi, takimi jak: masaże, kinezyterapia czy fizykoterapia. Dysponują oni odpowiednim sprzętem do magnetoterapii, galwanizacji, jonoforezy czy ultradźwięków. Dlatego też osoby cierpiące na choroby zwyrodnieniowe stawów czy kręgosłupa, dyskopatie, niedowłady, rwy kulszowe, skoliozy czy wady postawy nie muszą rezygnować z zabiegów będąc na wakacjach. Wystarczy, że na swój pobyt zarezerwują dobry hotel. Osoby, które nie są pewne, jakie zabiegi są dla nich wskazane, mogą skonsultować się z terapeutami na miejscu. Dobiorą oni odpowiednią terapię w zależności od indywidualnych potrzeb danej osoby.

Morze jest zdrowe

Decydując się na pobyt rehabilitacyjny warto pamiętać, że samo przebywanie nad morzem jest już bardzo zdrowe. Przede wszystkim wdychamy tam sporo jodu, który ma zbawienny wpływ na tarczycę. Jeśli wybierzemy hotel nieco dalej od zgiełku turystycznego, dobrze podziała na nas również cisza i spokój na plaży. Na nasze ciała korzystnie wpływają także pływanie w słonej wodzie oraz spacery na bosaka po miękkim piasku. Pamiętajmy, że kąpiele słoneczne są przyjemne, jednak zawsze powinniśmy używać do nich kremów z filtrem UV i nie powinniśmy przesadzać z czasem spędzonym na słońcu. W upalne dni należy pić dużo wody i osłoniać głowę przed mocnym słońcem. Dobrze jest też dać odpocząć oczom, leniwie podziwiając horyzont lub zieleń przy plaży, zamiast skupiać się na ekranie smartfonu czy laptopa.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności