blocks

Strona główna » Blog » Co brać pod uwagę przy wynajmie sali konferencyjnej?

Co brać pod uwagę przy wynajmie sali konferencyjnej?

sala konferencyjna

Nie każda firma dysponuje salą konferencyjną. Nie zawsze też w jej siedzibie da się zorganizować spotkanie biznesowe czy szkolenie dla pracowników. Coraz więcej przedsiębiorców uważa również, że dla powodzenia rozmów z kontrahentami warto prowadzić rozmowy w neutralnych miejscach. Z pomocą w takich przypadkach przychodzą np. hotele, które oferują wynajem sal konferencyjnych. Co wziąć pod uwagę przy wyborze takiego miejsca? Oto nasze wskazówki.

Lokalizacja

Przy wyborze sali konferencyjnej kluczowe znaczenie ma jej lokalizacja. Ważne jest to, by wybierać miejsca dobrze skomunikowane, do których łatwo dojechać np. z centrum miasta. Należy też wziąć pod uwagę to, ile czasu na dojazd będą musieli przeznaczyć uczestnicy szkolenia lub konferencji.

Wielkość sali konferencyjnej

Nie mniej ważny jest metraż sali. Przestrzeń powinna być dostosowana do liczby uczestników spotkania biznesowego lub szkolenia. W przeciwnym razie nie uda się im zapewnić komfortu w czasie pracy.

Wyposażenie

Kluczową rolę odgrywa wyposażenie. Dobra sala konferencyjna jest wyposażona w sprzęt multimedialny, odpowiednie oświetlenie oraz nagłośnienie. Najlepiej, by wszystkie te systemy były sterowane automatycznie. Ponadto sala musi być klimatyzowana. Standardem jest także dostęp do Wi-Fi.

Dostęp do bazy noclegowej

Przy wynajmie sali konferencyjnej warto uwzględnić dostęp do bazy noclegowej. Zapewnienie noclegu uczestnikom wydarzenia jest niezbędne, gdy ci są przyjezdni bądź też, gdy konferencje zaplanowane są na kilka dni.

Oferta wyżywienia

Istotna jest też kwestia wyżywienia. Na korzyść obiektów, które wynajmują sale konferencyjne, z pewnością działa własne zaplecze gastronomiczne lub bogata oferta cateringowa. Dzięki temu nie trzeba organizować posiłków dla uczestników na własną rękę.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności