blocks

Strona główna » Blog » Trzy cechy dobrej sali konferencyjnej

Trzy cechy dobrej sali konferencyjnej

sala konferencyjna

Podstawą każdej udanej konferencji, niezależnie od jej tematyki, będzie odpowiednia sala konferencyjna. Hotele oraz ośrodki wypoczynkowe prześcigają się w ofertach różnych sal. Jak jednak poznać tę najlepszą? Co czyni z niej salę godną polecenia na konferencję?

Okazuje się, że dobra sala konferencyjna musi posiadać trzy kluczowe cechy. Jakie?

Stwórz dobry klimat

Być może wymóg odpowiedniej klimatyzacji sali konferencyjnej dla niektórych z was okaże się zbyt oczywisty, nie należy jednak o tym zapominać. Okazuje się bowiem, że często nie pamiętamy, aby upewnić się, czy w sali jest wentylacja; jej brak kończy się konferencyjną katastrofą.

Pamiętajmy, że konferencje to wielogodzinne wykłady i spotkania. Zachowanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu będzie sprzyjało z jednej strony skupieniu i wytężonej pracy, z drugiej interakcji uczestników.

Jako organizatorzy wydarzenia, jesteśmy zobowiązani do stworzenia odpowiednich warunków do prowadzenia wykładów oraz odbioru prezentowanych treści.

Z techniką za pan brat

W dobrej sali konferencyjne nie może zabraknąć podstawowego sprzętu multimedialnego:

  • rzutnik
  • projektor
  • ekran
  • odpowiednie nagłośnienie
  • dostęp do wi-fi

W przypadku większej ilości sal, powinny być one połączone cyfrowym, zdalnie sterownym system wizualnym, który będzie rozprowadzał sygnał między salami. Subwofery wzmocnią dźwięk, a dodatkowe ekrany LCD umożliwią obserwowanie treści na głównym projektorze multimedialnym.

Zadbaj o gości

W dużej, jasnej, przestronnej sali konferencyjnej, mogącej pomieścić nawet sporą liczbę gości, nie bez znaczenia będzie przygotowany dla uczestników konferencji kącik z kawą i herbatą. Zadbajmy o to, by znalazły się tam drobne przekąski i serwetki.

Ważne, by kącik był w ustronnym, wydzielonym miejscu. W ten sposób stworzymy przestrzeń do bardziej prywatnych rozmów i umożliwmy gościom konferencji nawiązanie bliższych kontaktów.

Wszystkie powyższe kryteria, które spełniają na przykład sale konferencyjne w hotelach, stwarzają podczas konferencji przyjazną atmosferę, będącą gwarancją sukcesu.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności