blocks

Ciekawe pomysły na majówkę w Trójmieście i okolicach

gdansk

Wyprawa do Trójmiasta to doskonały pomysł na spędzenie weekendu majowego. Na terenie nadmorskiej aglomeracji każdy bowiem znajdzie coś dla siebie: miłośnicy zabytków z pewnością chętnie ruszą szlakiem atrakcji Trójmiasta, spragnieni relaksu mogą odpocząć w naszym hotelu ze SPA, a pragnący kontaktu z przyrodą mogą pogrążyć się w ciszy Wyspy Sobieszowskiej.

Kulturalna majówka, czyli na tropie atrakcji Trójmiasta

Trójmiasto to bardzo bogaty kulturowo obszar, w skład którego wchodzą trzy aglomeracje: Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. W każdym z nich na turystów czekają kulturalne atrakcje, historyczne ciekawostki i warte odwiedzenia muzea. Jeśli zatem zwiedzanie miast i odkrywanie ich zakątków jest twoją pasją, spędź majówkę w Trójmieście!

W Gdańsku, oprócz obejrzenia Starego Miasta ze słynnym Dworem Artusa oraz pomnikiem Neptuna, nie zapomnij zajrzeć do Europejskiego Centrum Solidarności oraz Muzeum Drugiej Wojny Światowej. Miłośnicy sztuki powinni odwiedzić unikatowy na światową skalę Teatr Szekspirowski, a szukający wytchnienia w trakcie intensywnego zwiedzania będą mogli przysiąść na jednej z ławek w Parku w Oliwie.

Będąc w Sopocie nie poprzestawaj na zobaczeniu mola i przejściu się po promenadzie oraz ulicy Monte Cassino, ale skręć w bocznie, niewielkie alejki. Odkryjesz położne w nich przepiękne secesyjne wille i dworki, z charakterystycznymi kolumnami, wykuszami, wieżyczkami oraz półokrągłymi oknami. A jeśli chcesz cofnąć się w czasie o sto lat, odwiedź Jelitkowo oraz Plac Rybaka – rybacką część Sopotu, która nie zmieniła swojego charakteru i nadal urzeka niskimi, malowniczymi chatami rybackimi. Gdynia to przede wszystkim port, piękne plaże z ciągnącymi się wzdłuż nimi klifami oraz… modernizm lat 30. XX wieku. Jego ślady znajdziesz przede wszystkim w Zespole Mieszkaniowym Banku Gospodarstwa Krajowego, Domu Żeglarza, Banku Gospodarstwa Krajowego i Kamienicy Orłowskich.

Majówka pod znakiem relaksu

Dla wielu z nas majówka to czas urlopu, a nie intensywnego zwiedzania. Dlatego jeśli zamiast wyczerpującej marszruty marzysz o pełnym relaksie i odpoczynku, odwiedź nasz hotel ze SPA, oferujący szeroki zakres usług w gabinetach odnowy biologicznej. Skorzystasz w nich z zabiegów aromaterapii oraz różnego rodzaju masaży. W ofercie posiadamy także saunę fińską, masaże wodne oraz jacuzzi, które rozluźni napięte mięśnie oraz przywróci harmonię duszy, ciała i umysłu. Wybierając pobyt w naszym hotelu nie musisz martwić się charakterystycznymi dla wczesnej wiosny załamaniami pogody. Dzięki naszej słonecznej łączce Vital Sun można opalać się i korzystać z dobrodziejstwa działań promieni UV, nawet gdy za oknem pada deszcz.

Dzięki oferowanym przez nas zabiegom nie tylko zrelaksujesz się i odpoczniesz, lecz również poprawisz stan swojej cery, włosów i paznokci. W trakcie odnowy biologicznej wzmocnione zostaną naczynka krwionośne, znikną zaczerwienienia, zmarszczki, rumieńce i pajączki. Regeneracja algowa nawilży i zrewitalizuje skórę, a zabieg ujędrniająco-odżywczy z acerolą z pomoże pozbyć się cellulitu.

Majówka na łonie przyrody

Kolejną zaletą naszego hotelu jest jego lokalizacja. Położony w lesie na Wyspie Sobieszowskiej, w odległości 100 m od piaszczystej plaży, stwarza idealne warunki do odpoczynku na łonie przyrody. Majówkę w otoczeniu rezerwatów: Mewiej Łachy i Ptasiego Raju z pewnością zaliczą do udanych wszyscy, poszukujący ciszy i spokoju. Mewią łachę zamieszkuje ponad 160 fok oraz ponad 50 gatunków ptaków: mewy, kormoranów, czapli siwych, łabędzi, Ptasi Raj jest natomiast domem dla ponad 200 gatunków ptaków, co jest nie lada gratką dla przyrodników. Wyspa Sobieszowska jest także idealnym miejscem dla turystów, chcących uciec od gwarnych i zatłoczonych plaż. Te, położone na wyspie są przestronne oraz puste, co pozwala cieszyć się ciszą rozległej przestrzeni. Sosnowe lasy, które pokrywające dużą część wyspy przynoszą przyjemny cień i pozwalają zanurzyć się w pięknie przyrody. Od Gdańska dzieli nas tylko 20 minut jazdy samochodem, dlatego miejskie atrakcje pozostają nadal na wyciągnięcie ręki naszych gości.