blocks

Strona główna » Blog » Dlaczego polskie wybrzeże to lepszy kierunek urlopowy niż zagranica?

Dlaczego polskie wybrzeże to lepszy kierunek urlopowy niż zagranica?

plaża nad Morzem Bałtyckim

W Polsce znaleźć można wiele pięknych, naturalnych krajobrazów oraz urokliwych miast, które wyróżnia bogata architektura, zdecydowanie dorównująca zagranicznym stolicom. Niewątpliwie jedną z najchętniej wybieranych destynacji, zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i poza nim jest podróż nad Morze Bałtyckie.

Piaszczyste plaże, niespotykane w wielu częściach świata czy zabytkowe obiekty zachęcają podróżnych do zatrzymania się w nadbałtyckich kurortach. Polskie wybrzeże obfituje też w wiele atrakcji dla rodzin, par oraz młodzieży. Idealne miejsca znajdą tutaj zwolennicy aktywnego wypoczynku oraz wszyscy ci, którzy preferują relaks z dala od zgiełku miasta. Na turystów czekają, dorównujące standardem zagranicznym obiektom, ośrodki wypoczynkowe i hotele takie jak m.in. Hotel Orle.

Co przemawia za tym, że wakacje nad Bałtykiem są atrakcyjniejsze niż te za granicą?

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata urosło wiele stereotypów. Mimo zarzutów dotyczących wysokich cen czy stanu wody, Bałtyk jest wciąż jednym z najczęściej obieranych kierunków wypoczynkowych. Wiele osób wypoczynek nad morzem docenia nawet bardziej niż zagraniczne podróże. Przemawia za tym wiele czynników, z czego najważniejszym jest niewątpliwie urok bałtyckich kurortów. Polskie, piaszczyste plaże, cenione w całej Europie, kuszą zwolenników błogiego lenistwa. Miękki piasek i mieniące się złotem krajobrazy sprawiają, że niektórzy śmiało twierdzą, iż nie ma na świecie piękniejszych plaż od tych nadbałtyckich. Wyspa Sobieszowska, Ruchome Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym, rezerwat Mewia Łacha czy Ptasi Gaj to tylko część miejsc, w których można podziwiać piękno polskiej przyrody.

Poza kontaktem z naturą i oglądaniem zwierząt w ich naturalnym środowisku turystów przyciągają również zachwycające, miejskie zabytki. Niewiele zagranicznych miejsc łączy w sobie miejski zgiełk w sąsiedztwie z dzikimi, naturalnymi obszarami. Ponadto, Gdańsk, Gdynia, Sopot, czy Hel oferują bogactwo architektury nawet z XVI i XVII wieku. Miłośnicy urokliwych uliczek, katedr czy starych, klimatycznych kamienic z pewnością dostrzegą wartość obiektów, które co roku przyciągają rzesze turystów z różnych części świata. Dla Polaków miasta te są również niezwykle istotne ze względu na wydarzenia historyczne, które miały znaczący wpływ na kształt obecnej polityki naszego kraju. Sentymentalne podróże przypominają o istocie Solidarności lub zapoznają młodych obywateli z faktami, które ukształtowały współczesny system polityczny.

Dla spędzających wakacje nad polskim wybrzeżem znaczenie odgrywa też kontakt z polską tradycją. Wiele osób ceni sobie zarówno polską kuchnię, jak i kultywowane przez lata zwyczaje, których nie jest w stanie zastąpić żadna zagraniczna atrakcja. Smak świeżych bałtyckich ryb niejednokrotnie cieszy podniebienia bardziej niż orientalne owoce morze. Turyści cenią sobie również brak barier komunikacyjnych, które skutecznie mogą ograniczać radość z poznawania nowych miejsc poza granicami Polski. Co więcej, dla wielu osób znaczenie ma też wsparcie polskiej gospodarki. Niektórzy twierdzą, że nie opłaca się spędzać wakacji za granicą, zwłaszcza gdy ojczyzna gwarantuje tak wiele atrakcji. W myśl przełamania krzywdzącego stwierdzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie” wielu Polaków dostrzega turystyczny potencjał Polski, która ma wiele do zaoferowania nawet najbardziej wymagającym wczasowiczom.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności