blocks

Strona główna » Blog » Osoby starsze nad morzem

Osoby starsze nad morzem

osoby starsze nad morzem

Polskie wybrzeże to ulubiony kierunek wakacyjny, wybierany przez rodziny z dziećmi, ale nie tylko. Podczas gdy najmłodsi beztrosko się bawią, stawiając zamki z piasku, budując fortyfikacje i pluskając w morzu, starsze osoby korzystają z dobrodziejstwa jodu oraz świeżego powietrza. Sprawdź w naszym wpisie, dlaczego pobyt nad morzem to pomysł na idealne wakacje dla seniora!

Osoby starsze nad morzem podreperują swoje zdrowie

Polskie wybrzeże to miejsce, gdzie starsze osoby mogą podreperować swoje zdrowie, powietrze bowiem w tym rejonie Polski jest najczystsze, pozbawione smogu, kurzu oraz alergenów. Ciśnienie atmosferyczne jest tu wysokie, co ma wpływa na dotlenienie organizmu i lepszą pracę narządów wewnętrznych. Morze wskazane jest także dla seniorów, cierpiących na schorzenia układu oddechowego; mieszanka chlorku soli, jodu oraz soli magnezu prowokuje śluzówki do produkcji większej ilości śluzu, co z kolei nawilża drogi oddechowe. Długie spacery po piasku działają kojąco na stopy, a wiatr, sól oraz promieniowanie słoneczne nawilżają i wzmacniają skórę. Pobyt nad morzem polecamy szczególnie seniorom cierpiącym na:

  • niedoczynność tarczycy,
  • choroby serca i układu krążenia,
  • choroby układu oddechowego,
  • łuszczycę,
  • bezsenność,
  • bóle głowy,
  • niedociśnienie.

Pobyt seniora nad morzem, czyli pełen relaks!

Model społeczeństwa wciąż się zmienia; obecnie seniorzy są coraz bardziej aktywni. Odszedłszy na emeryturę często na pełen etat zajmują się wnukami, pomagają swoim dzieciom lub realizują swoje pasje, na które nie mieli czasu podczas pracy zawodowej. Są zabiegani, zajęci i… zmęczeni. Dlatego pobyt w naszym hotelu, z pełnym wyżywieniem i możliwością korzystania z zabiegów Spa to idealny pomysł na urlop dla seniora. Osoby starsze będą miały okazję odpocząć na łonie przyrody; na plaży, położonej zaledwie 150 metrów od naszego hotelu lub w sosnowym lesie, którym hotel jest otoczony. Aktywnym seniorom, którzy lubią łączyć wczasy pobytowe z zwiedzaniem, polecamy wycieczką do Gdańska. Dwór Artusa, gdańska starówka czy słynny żuraw, to miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w naszym hotelu!