blocks

Strona główna » Blog » Poznaj główne atrakcje w Sobieszewie

Poznaj główne atrakcje w Sobieszewie

morze

Wyspa Sobieszewskiej to nie tylko plaża i jedno z najczystszych i najbezpieczniejszych kąpielisk na Bałtyku, ale również wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Poznaj ciekawe miejsca, które warto odwiedzić, będąc w Sobieszewie.

5 atrakcji turystycznych na Wyspie Sobieszewskiej

  1. Rezerwat przyrody „Ptasi Raj”. Zlokalizowany jest w północno-zachodniej części Wyspy Sobieszewskiej. To jedna z najważniejszych tutejszych atrakcji. Znajduje się tutaj m.in. oznakowana ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna z dwiema wieżami obserwacyjnymi. W okresie wiosennym i jesiennym można obserwować wiele ptaków różnych gatunków, które gromadzą się przy dwóch przybrzeżnych jeziorach.
  2. Rezerwat przyrody Mewia Łacha. To kolejny rezerwat na Wyspie Sobieszewskiej, który warto odwiedzić. To właśnie tutaj znalazły świetne miejsce do bytowania foki, które pojawiają się w ilości od kilkudziesięciu do nawet kilkuset osobników. Można je obserwować, jak wylegują się na łachach w pasie przybrzeżnym.
  3. Wieża widokowa „Zbiornik wody Kazimierz”. To stosunkowo nowa wieża wodna, która powstała w 2017 r. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę na Zatokę Gdańską i pejzaż Wyspy Sobieszewskiej.
  4. “Sobieszewskie Hawaje”, czyli wejście na plażę nr 4 w Świbnie. Jest to część plaży na Wyspie Sobieszewskiej, bardzo spokojna i piękna, gdzie wydmy tworzą liczne niecki i wzniesienia. Jest to doskonała alternatywa dla zatłoczonych, komercyjnych plaż.
  5. Krzywy Las. Jest to fragment lasu z charakterystycznymi zakrzywionymi drzewami. Rosną one w taki sposób, jakby zostały celowo ukształtowane przez człowieka, a tak naprawdę jest to wynik działania natury. Ze względu na ciekawe kształty drzew las ten często określany jest mianem „pijanego lasu”.

Zarezerwuj nocleg na Wyspie Sobieszewskiej

Jeśli planujesz wakacyjny urlop lub nawet krótki weekendowy wypad nad morze, zapraszamy Cię do naszego hotelu. Spędzisz u nas komfortowe, niezapomniane wczasy nad morzem w Sobieszewie. Hotel Orle znajduje się na Wyspie Sobieszewskiej, przy plaży w odległości 100 m od Bałtyku. Plaża Gdańsk-Orle otrzymała Błękitną Flagę 2019, a jest to wyróżnienie przyznawane najczystszym i najbezpieczniejszym kąpieliskom. Oferujemy komfortowe noclegi w apartamentach kompleksowo wyposażonych i w pełni przystosowanych do oczekiwań nawet najbardziej wymagających gości.

Zapraszamy!

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności