blocks

Strona główna » Blog » Jak zachowywać się na plaży?

Jak zachowywać się na plaży?

plaża

Piasek, woda i słońce to dla wielu osób słowa będące synonimem idealnych wakacji i prawdziwego relaksu. Jednak nie zawsze długo wyczekiwany odpoczynek nad morzem wśród szumu morskich fal, delikatnego piasku jest tym wymarzonym – przyczyną rozczarowania są niestety nieodpowiednie zachowania innych plażowiczów. Zatem, aby zapewnić sobie i innym osobom komfort plażowania, zapoznaj się z przedstawionymi przez nas zasadami plażowego savoir-vivre.

Szanuj osobistą przestrzeń innych osób

W sezonie na plaży ciężko jest znaleźć skrawek wolnej przestrzeni, ale pomimo tego w razie możliwości wybierz miejsce, gdzie Twój parawan nie będzie bezpośrednio przylegać do parawanu sąsiada. Ponadto podczas poruszania się po plaży staraj się nie lawirować między opalającymi się osobami – lepszym miejscem na spacer będzie brzeg morza. Natomiast do gry w piłkę także staraj się wybierać ustronne miejsca, gdzie ryzyko naruszenia czyjejś przestrzeni będzie jak najmniejsze.

Przestrzegaj norm obyczajowych

Plażowy, romantyczny klimat szczególnie podczas zachodu słońca może skłaniać do miłosnych uniesień. Jednak plaża to miejsce publiczne, pełne bawiących się dzieci, dlatego, zanim dasz ponieść się chwili, miej to na uwadze. Poza tym o wiele lepszym miejscem, aby miło spędzić romantyczny wieczór będzie hotel blisko plaży. W tej kwestii warto też pamiętać o odpowiednim stroju, który powinien zakrywać miejsca intymne, tak aby nie prowokował oraz nie budził zgorszenia.

Odpoczywaj, baw się, ale nie hałasuj

Każdy plażowicz znajduje się na plaży, aby odpocząć wyciszyć się, dlatego głośne puszczanie muzyki (nawet klasycznej), głośne rozmowy i krzyki skutecznie zakłócą spokój innych osób. Ponadto pamiętaj, że inni plażowicze raczej nie chcą być nausznymi świadkami rodzinnej kłótni czy prywatnych rozmów telefonicznych.

Nie zanieczyszczaj plaży

Korzystając z wypoczynku na łonie natury zadbaj o porządek – wszelkie śmieci wyrzucaj do koszów. Nie zakopuj petów, resztek jedzenia i innych odpadków, ponieważ, mają one negatywny wpływ na środowisko oraz są zagrożeniem dla dzieci bawiących się w piasku. Co więcej, wszystkie potrzeby fizjologiczne załatwiaj w przeznaczonych do tego miejscach – płyny ustrojowe nie powinny znaleźć się w piasku, między krzakami czy w wodzie.

Nie drażnij zapachami

Obecnie na plażach strzeżonych palenie jest zabronione, pod groźbą mandatu. Jednak nawet na niestrzeżonej plaży nie sięgaj po papierosa i nie zatruwaj innym powietrza. Co więcej, zanim rozpalisz grill i będziesz cieszyć się smakiem kiełbasek, pomyśl o innych plażowiczach, dla których ostry dym, rozpałka czy nawet woń jedzenia nie będzie przyjemnym doświadczeniem.

Pilnuj najmłodszych i czworonożnych członków rodziny

Dzieci pozostawione bez opieki są poważnym zagrożeniem dla siebie, ale także swoim zachowaniem mogą irytować inne osoby, szczególnie kiedy ich zabawą staje się sypanie piaskiem, podglądanie innych czy beztroskie bieganie między plażowiczami. Ponadto, jeśli bierzesz pieska na plażę, pamiętaj, że jako właściciel musisz dopilnować, aby jego zachowanie nie przeszkadzało plażowiczom, oraz nie stanowiło dla nich zagrożenia.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności