blocks

Wyjazd nad morze z dzieckiem

Dzieci na plazy

Rodzice maluchów zazwyczaj chcą pokazywać im, jak piękna i różnorodna jest Polska. Dzieci często zabierane  więc są w góry, na Mazury, oraz nad polskie morze. Dokąd wybrać się z dzieckiem nad Bałtyk, aby pokochało ono go na zawsze?

Trójmiasto

Świetnym wyborem na wyjazd z dzieckiem jest Trójmiasto. Tu nie ma jak się nudzić. Maluch może poznać jedne z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w naszym kraju: sopockie molo, gdańską starówkę czy port w Gdyni. Nawet, jeśli pogoda nie będzie nadawała się do plażowania, malucha można zabrać na długi spacer deptakiem ciągnącym się od Gdańska Brzeźna aż do Gdyni Orłowa. Wzdłuż deptaka ciągnie się także ścieżka rowerowa, tę samą trasę można pokonać więc na jednośladzie. Maluszka można zabrać do zoo w Gdańsku lub do aquaparku pod Gdynią. W Trójmieście jedyną rozrywką nie jest plaża, dlatego nie musimy martwić się o pogodę!

Plaża

Zakładając jednak, że nad morze chcielibyśmy wybrać się z dzieckiem w lecie, gdy dopisuje pogoda, warto wybrać hotel przy plaży. Dzięki temu tuż po śniadaniu możemy kierować się w stronę morza. Bliskość hotelu ma wiele plusów. Po pierwsze, możemy zabrać ze sobą na plażę wszystko, czego będziemy potrzebować, w tym zabawki dla dziecka. Ponieważ nie idziemy daleko, maluch część z nich może  nieść sam. Jeśli na plaży okaże się, że czegoś zapomnieliśmy, w ciągu kilku chwil możemy wrócić do hotelu, a potem znów udać się na plażę. Hotel przy plaży jest wygodnym rozwiązaniem również wtedy, gdy maluch zrobi się śpiący, poczuje źle lub będzie mu zimno – w ciągu kilku chwil możemy znaleźć się z nim w hotelowym pokoju i odpowiednio nim zaopiekować. Hotel blisko plaży nie wymaga od nas dojeżdżania do morza samochodem, dzięki czemu unikamy męczącego dla dziecka zapinania w foteliku, stania w korku i szukania miejsca parkingowego. Warto wybrać hotel nieco oddalony od głównych plaż w Trójmieście.  Plaże na uboczu są cichsze, spokojniejsze i bezpieczniejsze dla dzieci. Są również czystsze.