blocks

Strona główna » Blog » Z jakim wyprzedzeniem rezerwować noclegi w nadmorskim hotelu?

Z jakim wyprzedzeniem rezerwować noclegi w nadmorskim hotelu?

recepcjonistka hotelowa

Bałtyk zachwyca o każdej porze roku. Najwięcej turystów odwiedza jednak nadmorskie kurorty w sezonie wakacyjnym. Z tego powodu znalezienie noclegu w letnich miesiącach bywa nie lada wyzwaniem. Jeśli więc planujesz dłuższe wakacje lub krótki wyjazd, pamiętaj, by z wyprzedzeniem zarezerwować hotel. Dzięki temu nie tylko znajdziesz miejsce, które spełni Twoje oczekiwania, ale przede wszystkim nie doświadczysz problemów z brakiem wolnych pokoi w najlepszych obiektach. Kiedy jest najlepsza pora na rezerwację noclegu?

Ile czasu przed urlopem warto rezerwować noclegi nad morzem?

Jeżeli wybierasz się nad morze w okresie wakacji, musisz liczyć się z tym, że trudno będzie znaleźć miejsce w najlepszym hotelu na ostatnią chwilę. Na kilka tygodni przed wyjazdem większość pokoi i apartamentów jest już zarezerwowana. Jeśli więc zależy Ci na pobycie w konkretnym obiekcie, najlepiej zarezerwuj tam nocleg kilka miesięcy wcześniej. W myśl zasady „im wcześniej, tym lepiej” dobrym rozwiązaniem jest planowanie wakacji zimą. Wówczas bez problemów zabukujesz nocleg nad morzem w Gdańsku np. w Hotelu Orle.

Dodatkowym atutem wczesnej rezerwacji noclegu są też oszczędności. Im wcześniej rozpoczniesz poszukiwania, tym więcej miejsc noclegowych będziesz mieć do wyboru. Dzięki temu z pewnością znajdziesz obiekt na miarę Twojego budżetu. Musisz liczyć się z tym, że zwykle miejsca, które pozostają wolne na kilka dni przed planowanym terminem wyjazdu, albo są najdroższe, albo nie reprezentują odpowiedniego standardu. Jeżeli więc chcesz uniknąć dodatkowych wydatków, planuj wakacje od razu po tym, jak ustalisz urlop z pracodawcą.

Poza sezonem nie musisz organizować wyjazdu kilka miesięcy przed nim, ale mimo wszystko staraj się nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Optymalnym rozwiązaniem będzie rezerwacja noclegu z ok. miesięcznym wyprzedzeniem. Takie podejście jest ważne m.in. dlatego, że część kurortów zimą może nie przyjmować gości. Co więcej, niektórzy chętnie wybierają się nad morze również w czasie ferii. Jesienią i wiosną wiele obiektów organizuje też turnusy wypoczynkowe dla grup zorganizowanych, przez co znalezienie miejsca może być utrudnione.

Jeśli masz pytania

Hotel Orle – Centrum Konferencyjne

80-680 Gdańsk Sobieszewo

Hotel Orle realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zwiększenie konkurencyjności Hotelu Orle poprzez wdrożenie rozwiązań cyfryzacyjnych i proekologicznych

Celem projektu IMPULS jest odbudowa potencjału pomorskich przedsiębiorstw z branży czasu wolnego

Planowany efekt projektu: zneutralizowanie skutków wzrostu kosztów dostaw energii elektrycznej, wzbogacenie całorocznej oferty rekreacyjnej o nowe usługi.

Całkowita kwota projektu: 232 430 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:
  150 630,79 PLN

fundusze-eu

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

 

Realizujemy projekt w ramach projektu grantowego Spektrum współfinansowany z EFRR, numer umowy UDG-SPE.03.2022/072

SPEKTRUM---tablica--JPG--1024x380

2024 © Hotel Orle - Centrum Konferencyjne

realizacja: Agencja Interaktywna – Noveo interactive
Polityka prywatności